Wielki kryzys na giełdach

17 września 2008

Spadki na giełdzieKto śledzi informacje w telewizji lub internecie wie, że giełdy mają się krótko mówiąc źle. Inwestorów niepokoi niepewna sytuacja na giełdzie amerykańskiej. Parę banków już upadło, a w kolejce są następne banki i firmy z branży finansowej, takie jak na przykład AIG. Taka sytuacja nie sprzyja inwestowaniu. Nie chcę tu wysnuwać jakiś pochopnych wniosków, ale jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli niezły krach na giełdzie. Zresztą analitycy też tak mówią.

Większość trendów ma tendencję spadkową, a giełda w Moskwie uzyskała aż ponad 11 procentowy spadek. Powodem są spadające (! ja jakoś nie zauważyłem) ceny rosyjskiej ropy. Tak przynajmniej dziś słyszałem w telewizji.

Amerykański Bank Centralny wpompowuje gigantyczne miliony dolarów, aby ratować sytuację. Miejmy nadzieję, że uda mu się opanować w ten sposób co raz większy kryzys.

Widzimy tutaj, jak rynki są ze sobą powiązane. I jak widać- amerykański ma bardzo duże znaczenie.

Co do AIG, to podobno nawet w przypadku bankructwa firmy, pieniądze polskich klientów są bezpieczne.

Waszym zdaniem

XHTML
Możesz używać tagów XHTML taki, jak: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>