A może inwestycje?

27 lipca 2008

Masz trochę „grosza” przy duszy? Lokaty w bankach nie są dla Ciebie korzystne? Może zainwestuj pieniądze na giełdzie albo  fundusze?

Obecnie na giełdzie mamy spadki. Ale wiadomo, spadki, jak i wzrosty, nie mogą trwać w nieskończoność. Może to dobry moment na zainwestowanie pieniędzy w akcje jakieś spółki albo w fundusze, które większość środków inwestuje w akcje?

Giełda ma to do siebie, że jest ciężka do przewidzenia. Ale przy odrobinie szczęścia można tam nieźle pomnożyć pieniądze. Jednak chyba prostszym sposobem (szczególnie dla początkujących inwestorów) będzie powierzenie pieniędzy jakiemuś funduszowi- on zainwestuje nasze pieniądze rozsądniej chociaż pewnie nie zawsze ;)). A po za tym są mniejsze opłaty. Warto rzucić okiem na oferty banków, np. mBanku, który umożliwia prowadzenie całości inwestycji przez internet, a z tego co wiem, opłaty też nie są jakieś kosmiczne ;)

Fundusze inwestycyjne to dobry pomysł na pomnażanie pieniędzy. Oczywiście należy pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa (tak jak i gra na giełdzie).

Jakiś czas temu miałem przyjemność rozmawiać z Panią ze znanej firmy AXA na temat właśnie funduszy. Wnioski, do których doszliśmy są takie: ludzie nie myślą o przyszłości. Mają nadzieje, że zanim osiągną wiek emerytalny, wszystko się zmieni na lepsze. Jednak nie koniecznie. Warto zainwestować te 200 zł miesięcznie (w przypadku AXA), a po paru latach może się uzbierać niezła sumka ;)

Nazwy firm użyte w tym wpisie mają jedynie charakter informacyjny!

Waszym zdaniem

XHTML
Możesz używać tagów XHTML taki, jak: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>